محل تبلیغات شما

رک یکی از تجهیزات بسیار مهم در شبکه است. به صورت کلی این وسیله وظیفه نگهداری از تجهیزات و قطعات مختلف شبکه را بر عهده دارد و در نهایت تمامی تجهیزات نظیر روتر، سوئیچ و. در داخل رک قرار می گیرد و رک از آن ها در برابر عوامل مختلفی مثل فشار، حرارت، ضربه، تغییرات دما، جریان های الکتریکی و. محافظت می کند.

 رک ها انواع مختلفی دارند که می توانید برای آشنایی با آن ها اینجا کلیک کنید. در این مطلب شما را با تجهیزات جانبی رک آشنا می کنیم، پس با نت یک همراه باشید.

حرارت سنج

یکی از تجهیزات جانبی بسیار مهم در رک حرارت سنج است. اگر از قطعاتی در داخل رک استفاده می کنید که به گرما و افزایش دما حساس هستند، می توانید از حرارت سنج استفاده کنید. این وسیله در بالای رک قرار گرفته و می تواند شما را از تغییرات دما مطلع کند.

فن

تجهیزاتی که در داخل رک قرار دارند، عموما به گرما حساس بوده و در صورت بالا رفتن حرارت دچار مشکل می شوند. به همین دلیل شاهد استفاده از فن در داخل رک هستیم که باعث خنک شدن فضای آن شده و جلو خرابی قطعات را می گیرد.

بلانک پنل

برخی از تجهیزات شبکه حساسیت بسیار زیادی دارند. برای آشنایی با این تجهیزات می توانید به این سایت مراجعه کنید. برای آن که دسترسی به این تجهیزات کاهش پیدا کند، می توان از بلانک پنل در رک استفاده کرد. در واقع این وسیله جانبی دسترسی افراد به تجهیزات داخل را محدود می کند.

مانیتور

برای آن که بتوان بین اجزای داخلی رک ارتباط برقرار کرد و بتوان بر روی آن ها کنترل داشت، می توان از مانیتور هایی با ابعاد مختلف استفاده کرد.

سینی رک

برای سازماندهی و طبقه بندی فضای داخلی رک می توان از سینی رک استفاده کرد. این وسیله در دو نوع ثابت و متحرک ساخته شده است. از سینه های رک متحرک برای قرار دادن تجهیزات مثل موس و کیبورد استفاده می شود، این در حالی است که رک های ثابت برای قرار دادن وسایلی که نیاز به تغییر وضعیت مکرر ندارند استفاده می شوند.

لایت پنل

برای روشن نگه داشتن محیط داخلی رک از لاک پنل استفاده می شود.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به تجهیزات جانبی انداخته و بیان کردیم که هر یک از این تجهیزات چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهند. هر رک برای آن که بتواند عملکرد خوبی داشته باشد، لازم است از این تجهیزات جانبی استفاده کند.

 موضوع حائز اهمیت آن است که یک پسیو کار شبکه حرفه ای باید بتواند نیاز سنجی دقیقی از رک داشته باشد و تجهیزات جانبی مورد نیاز را خریداری کنند، زیرا برخی از این تجهیزات در شبکه های کوچک مورد استفاده قرار نمی گیرند و در شبکه های بزرگ و دیتا سنتر ها لازم است تا از این تجهیزات جانبی استفاده شود.

شما می توانید با مطالعه مطالب سایت یک نت اطلاعات خود را در رابطه با تجهیزات شبکه بالا ببرید تا در صورتی که به دنبال آن هستید تا شبکه پسیو ایجاد کنید، بتوانید به نحو احسن این کار را انجام دهید.

تجهیزات جانبی رک شبکه چیست

رک ,تجهیزات ,استفاده ,شبکه ,جانبی ,های ,تجهیزات جانبی ,این تجهیزات ,در داخل ,داخل رک ,این وسیله ,تجهیزات جانبی استفاده

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mahakchair چت | ناز چت | nazchat | چتروم ناز | نازچت اصلی | ناز چت شلوغ فالوور ارزان اینستاگرام میهن مدیا ساختمانینو تاسیسات ساختمانی سیستمهای گرمایشی سرمایشی مشاوره حقوقی هارمونی کویر کچلستان